Colorado Curling Cup
Curling Scores
Colorado Curling Cup
Sep 28 - Oct 1, 2023
|
| Draw Sep 29 - 10:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Podoll/Parry Fargo, ND |
2 | 1 | 2 | 5 | 0 | X | 10 | |||||
| Danahey/Allain Denver, CO |
![]() |
0 | 0 | 0 | 0 | 1 | X | 1 | ||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Podoll/Parry
| Games: | 5 |
| Record: | 3W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 11.82 |
| PA/G: | 6.67 |
| Hammer Efficiency: | 0.38 |
| Steal Defense: | 0.31 |
| Force Efficiency: | 0.44 |
| Steal Efficiency: | 0.55 |
Danahey/Allain
| Games: | 4 |
| Record: | 0W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 2.50 |
| PA/G: | 18.00 |
| Hammer Efficiency: | 0.00 |
| Steal Defense: | 0.79 |
| Force Efficiency: | 0.20 |
| Steal Efficiency: | 0.17 |
Season Statistics
Podoll/Parry
| Games: | 22 |
| Record: | 11W - 11L |
| Extra Ends: | 1W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 9.18 |
| PA/G: | 8.11 |
| Hammer Efficiency: | 0.32 |
| Steal Defense: | 0.32 |
| Force Efficiency: | 0.51 |
| Steal Efficiency: | 0.35 |
Danahey/Allain
| Games: | 12 |
| Record: | 0W - 12L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 4.93 |
| PA/G: | 13.73 |
| Hammer Efficiency: | 0.15 |
| Steal Defense: | 0.61 |
| Force Efficiency: | 0.38 |
| Steal Efficiency: | 0.17 |
Scoring Records - Season
Podoll/Parry
Danahey/Allain
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
March 31, 2026
Scotland's Team Whyte wasted no time in registering their fourth successive win at the LGT World Men’s Curling Championship as they defeated a dangerous Italy team 9-3 in the minimum six ends in Utah.
-
February 27, 2026
-
February 22, 2026
-
February 21, 2026
-
February 21, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026














