Womens Masters Basel
Curling Scores
Womens Masters Basel
Sep 15 - 17, 2023
|
| Draw Sep 15 - 10:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Anna Kubeskova Prague, CZE |
![]() |
0 | 1 | 2 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 6 | ||
| Roxanne Héritier Luzern , SUI |
0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 3 | 0 | 3 | 7 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Anna Kubeskova
| Games: | 5 |
| Record: | 3W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.76 |
| PA/G: | 5.68 |
| Hammer Efficiency: | 0.33 |
| Steal Defense: | 0.12 |
| Force Efficiency: | 0.67 |
| Steal Efficiency: | 0.30 |
Roxanne Héritier
| Games: | 4 |
| Record: | 2W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.52 |
| PA/G: | 7.78 |
| Hammer Efficiency: | 0.23 |
| Steal Defense: | 0.21 |
| Force Efficiency: | 0.33 |
| Steal Efficiency: | 0.23 |
Season Statistics
Anna Kubeskova
| Games: | 45 |
| Record: | 21W - 24L |
| Extra Ends: | 1W - 0L |
| One-Point Games: | 2W - 1L |
| PF/G: | 6.72 |
| PA/G: | 6.99 |
| Hammer Efficiency: | 0.23 |
| Steal Defense: | 0.26 |
| Force Efficiency: | 0.55 |
| Steal Efficiency: | 0.28 |
Roxanne Héritier
| Games: | 4 |
| Record: | 2W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.52 |
| PA/G: | 7.78 |
| Hammer Efficiency: | 0.23 |
| Steal Defense: | 0.21 |
| Force Efficiency: | 0.33 |
| Steal Efficiency: | 0.23 |
Scoring Records - Season
Anna Kubeskova
Roxanne Héritier
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Team | Pick'em | |
| Anna Kubeskova | ||
| Roxanne Héritier | ||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026

















