Japan Mixed Doubles National Championship
Curling Scores
Japan Mixed Doubles National Championship
Feb 21 - 26, 2023
|
| Draw Feb 23 - 6:30 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Koana/Aoki Yamanashi, JPN |
0 | 1 | 0 | 2 | 1 | 0 | 3 | 2 | 9 | |||
| Kashiwagi/Otsuka Karuizawa, JPN |
![]() |
1 | 0 | 3 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 5 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Koana/Aoki
| Games: | 9 |
| Record: | 7W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 10.76 |
| PA/G: | 6.52 |
| Hammer Efficiency: | 0.48 |
| Steal Defense: | 0.07 |
| Force Efficiency: | 0.60 |
| Steal Efficiency: | 0.32 |
Kashiwagi/Otsuka
| Games: | 6 |
| Record: | 1W - 5L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.05 |
| PA/G: | 13.33 |
| Hammer Efficiency: | 0.40 |
| Steal Defense: | 0.48 |
| Force Efficiency: | 0.47 |
| Steal Efficiency: | 0.12 |
Season Statistics
Koana/Aoki
| Games: | 39 |
| Record: | 31W - 8L |
| Extra Ends: | 1W - 1L |
| One-Point Games: | 2W - 1L |
| PF/G: | 9.47 |
| PA/G: | 6.91 |
| Hammer Efficiency: | 0.41 |
| Steal Defense: | 0.27 |
| Force Efficiency: | 0.60 |
| Steal Efficiency: | 0.38 |
Scoring Records - Season
Koana/Aoki
Kashiwagi/Otsuka
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 1, 2026
OGDEN, Utah -- Canada's Team Matt Dunstone will take an abundance of satisfaction from their 90 minutes or so of work Tuesday night at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
-
March 22, 2026
-
March 14, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026
















