European Curling Championships C-Division
Curling Scores
European Curling Championships C-Division
Apr 29 - May 6, 2023
|
| Draw May 1 - 2:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | EE | Score | ||
| Ireland Fyfe, A |
0 | 2 | 1 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | X | 8 | |||
| France Brageul, A |
![]() |
2 | 0 | 0 | 2 | 1 | 0 | 1 | 1 | X | 7 | ||
Event Statistics
Ireland
| Games: | 11 |
| Record: | 7W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.37 |
| PA/G: | 7.59 |
| Hammer Efficiency: | 0.38 |
| Steal Defense: | 0.27 |
| Force Efficiency: | 0.57 |
| Steal Efficiency: | 0.31 |
France
| Games: | 9 |
| Record: | 3W - 6L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.34 |
| PA/G: | 11.25 |
| Hammer Efficiency: | 0.35 |
| Steal Defense: | 0.47 |
| Force Efficiency: | 0.29 |
| Steal Efficiency: | 0.37 |
Scoring Records - Season
Ireland
France
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
March 31, 2026
Scotland's Team Whyte wasted no time in registering their fourth successive win at the LGT World Men’s Curling Championship as they defeated a dangerous Italy team 9-3 in the minimum six ends in Utah.
-
February 27, 2026
-
February 22, 2026
-
February 21, 2026
-
February 21, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












