Curlers Corner AJCT Players' Championship
Curling Scores
Curlers Corner AJCT Players' Championship
Mar 31 - Apr 2, 2023
|
| Draw Mar 31 - 9:30 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Chloe Johnston Calgary, AB |
1 | 2 | 0 | 5 | 1 | X | 9 | |||||
| Emma Yarmuch Edmonton, AB |
0 | 0 | 2 | 0 | 0 | X | 2 | |||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Chloe Johnston
| Games: | 5 |
| Record: | 5W - 0L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.73 |
| PA/G: | 5.41 |
| Hammer Efficiency: | 0.40 |
| Steal Defense: | 0.38 |
| Force Efficiency: | 0.78 |
| Steal Efficiency: | 0.44 |
Emma Yarmuch
| Games: | 4 |
| Record: | 2W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.93 |
| PA/G: | 8.89 |
| Hammer Efficiency: | 0.36 |
| Steal Defense: | 0.41 |
| Force Efficiency: | 0.75 |
| Steal Efficiency: | 0.10 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Chloe Johnston
Emma Yarmuch
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026













