Northwest Territories Mens Championship
Curling Scores
Northwest Territories Mens Championship
Feb 1 - 5, 2023
|
| Draw Feb 2 - 4:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Kevin Hawkshaw Fort Smith, NT |
0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | X | 5 | |||
| Jamie Koe Yellowknife, NT |
![]() |
2 | 0 | 3 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 2 | X | 9 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Kevin Hawkshaw
| Games: | 6 |
| Record: | 0W - 6L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.63 |
| PA/G: | 9.79 |
| Hammer Efficiency: | 0.29 |
| Steal Defense: | 0.44 |
| Force Efficiency: | 0.35 |
| Steal Efficiency: | 0.17 |
Jamie Koe
| Games: | 7 |
| Record: | 7W - 0L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 14.13 |
| PA/G: | 3.91 |
| Hammer Efficiency: | 0.83 |
| Steal Defense: | 0.05 |
| Force Efficiency: | 0.69 |
| Steal Efficiency: | 0.46 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Kevin Hawkshaw
Jamie Koe
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 3, 2026
OGDEN, Utah -- Team Matt Dunstone's road map is now clear and defined.
-
April 3, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026

















