BC Men's Provincials
Curling Scores
BC Men's Provincials
Jan 11 - 15, 2023
|
| Draw Jan 11 - 5:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Cameron de Jong Penticton, BC |
![]() |
0 | 0 | 3 | 0 | 1 | 3 | 0 | 0 | 0 | 1 | 8 | ||
| Brad Fenton New Westminster, BC |
0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 3 | 1 | 0 | 6 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Cameron de Jong
| Games: | 6 |
| Record: | 3W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.43 |
| PA/G: | 7.68 |
| Hammer Efficiency: | 0.30 |
| Steal Defense: | 0.35 |
| Force Efficiency: | 0.38 |
| Steal Efficiency: | 0.20 |
Brad Fenton
| Games: | 4 |
| Record: | 1W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.79 |
| PA/G: | 8.42 |
| Hammer Efficiency: | 0.29 |
| Steal Defense: | 0.32 |
| Force Efficiency: | 0.55 |
| Steal Efficiency: | 0.26 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Cameron de Jong
Brad Fenton
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026
















