Aly Jenkins Memorial - Mixed Doubles Super Series
Curling Scores
Aly Jenkins Memorial - Mixed Doubles Super Series
Nov 3 - 6, 2022
|
| Draw Nov 4 - 5:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Martin/Griffith Saskatoon, SK |
2 | 3 | 2 | 0 | X | X | X | X | 7 | |||
| Cotter/Cotter Vernon, BC |
0 | 0 | 0 | 1 | X | X | X | X | 1 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Martin/Griffith
| Games: | 8 |
| Record: | 7W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 11.43 |
| PA/G: | 7.50 |
| Hammer Efficiency: | 0.66 |
| Steal Defense: | 0.17 |
| Force Efficiency: | 0.59 |
| Steal Efficiency: | 0.19 |
Cotter/Cotter
| Games: | 6 |
| Record: | 4W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 9.52 |
| PA/G: | 8.81 |
| Hammer Efficiency: | 0.53 |
| Steal Defense: | 0.16 |
| Force Efficiency: | 0.35 |
| Steal Efficiency: | 0.26 |
Season Statistics
Martin/Griffith
| Games: | 50 |
| Record: | 27W - 23L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 2W - 2L |
| PF/G: | 9.26 |
| PA/G: | 8.49 |
| Hammer Efficiency: | 0.35 |
| Steal Defense: | 0.34 |
| Force Efficiency: | 0.41 |
| Steal Efficiency: | 0.43 |
Scoring Records - Season
Martin/Griffith
Cotter/Cotter
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026















