Qualico Mixed Doubles Classic
Curling Scores
Qualico Mixed Doubles Classic
Sep 29 - Oct 2, 2022
|
| Draw Sep 29 - 4:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | EE | Score | ||
| Armstrong/Stewart Regina, SK |
1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | X | 4 | |||
| Wiens/Nowell Weyburn, SK |
![]() |
0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 2 | 0 | 3 | X | 7 | ||
Event Statistics
Armstrong/Stewart
| Games: | 6 |
| Record: | 3W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 10.83 |
| PA/G: | 8.33 |
| Hammer Efficiency: | 0.45 |
| Steal Defense: | 0.33 |
| Force Efficiency: | 0.55 |
| Steal Efficiency: | 0.27 |
Wiens/Nowell
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.00 |
| PA/G: | 10.86 |
| Hammer Efficiency: | 0.35 |
| Steal Defense: | 0.50 |
| Force Efficiency: | 0.20 |
| Steal Efficiency: | 0.27 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Armstrong/Stewart
Wiens/Nowell
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 1, 2026
OGDEN, Utah -- Canada's Team Matt Dunstone will take an abundance of satisfaction from their 90 minutes or so of work Tuesday night at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
-
March 22, 2026
-
March 14, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026















