Chubu Curling Championships
Curling Scores
Chubu Curling Championships
Apr 21 - 24, 2022
|
| Draw Apr 21 - 4:35 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Hirotaka Ishikuro Karuizawa, JPN |
0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | X | 1 | ||||||
| Yusuke Morozumi Karuizawa, JPN |
![]() |
3 | 4 | 5 | 2 | 3 | 0 | X | 17 | |||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Hirotaka Ishikuro
| Games: | 5 |
| Record: | 0W - 5L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 2.11 |
| PA/G: | 15.00 |
| Hammer Efficiency: | 0.00 |
| Steal Defense: | 0.67 |
| Force Efficiency: | 0.18 |
| Steal Efficiency: | 0.00 |
Yusuke Morozumi
| Games: | 6 |
| Record: | 4W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 11.74 |
| PA/G: | 5.43 |
| Hammer Efficiency: | 0.44 |
| Steal Defense: | 0.19 |
| Force Efficiency: | 0.58 |
| Steal Efficiency: | 0.52 |
Season Statistics
Yusuke Morozumi
| Games: | 25 |
| Record: | 17W - 8L |
| Extra Ends: | 0W - 1L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 11.17 |
| PA/G: | 5.79 |
| Hammer Efficiency: | 0.49 |
| Steal Defense: | 0.16 |
| Force Efficiency: | 0.55 |
| Steal Efficiency: | 0.44 |
Scoring Records - Season
Hirotaka Ishikuro
Yusuke Morozumi
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026














