Canadian Stick Curling Championship - Women
Curling Scores
Canadian Stick Curling Championship - Women
Apr 22 - 24, 2022
|
| Draw Apr 23 - 11:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | Score | ||
| Sears/Heinrichs Armstrong, BC |
0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 2 | |||
| Eger/Palmer St. Albert, AB |
![]() |
0 | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 3 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Sears/Heinrichs
| Games: | 7 |
| Record: | 3W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.43 |
| PA/G: | 7.38 |
| Hammer Efficiency: | 0.16 |
| Steal Defense: | 0.37 |
| Force Efficiency: | 0.75 |
| Steal Efficiency: | 0.26 |
Eger/Palmer
| Games: | 8 |
| Record: | 3W - 5L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.51 |
| PA/G: | 7.55 |
| Hammer Efficiency: | 0.13 |
| Steal Defense: | 0.39 |
| Force Efficiency: | 0.64 |
| Steal Efficiency: | 0.33 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Sears/Heinrichs
Eger/Palmer
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026












