Scottish Curling Mixed Doubles Championship
Curling Scores
Scottish Curling Mixed Doubles Championship
Mar 2 - 6, 2022
|
| Draw Mar 6 - 5:00 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| McMillan/Watt Stirling, SCO |
0 | 1 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 4 | |||
| Dodds/Mouat Stirling, SCO |
![]() |
3 | 0 | 0 | 1 | 0 | 3 | 1 | 0 | 8 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
McMillan/Watt
| Games: | 7 |
| Record: | 5W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.57 |
| PA/G: | 6.96 |
| Hammer Efficiency: | 0.35 |
| Steal Defense: | 0.19 |
| Force Efficiency: | 0.44 |
| Steal Efficiency: | 0.40 |
Dodds/Mouat
| Games: | 8 |
| Record: | 7W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 12.16 |
| PA/G: | 6.08 |
| Hammer Efficiency: | 0.61 |
| Steal Defense: | 0.30 |
| Force Efficiency: | 0.64 |
| Steal Efficiency: | 0.46 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
McMillan/Watt
Dodds/Mouat
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026
















