Ponoka U18 Junior Bonspiel
Curling Scores
Ponoka U18 Junior Bonspiel
Nov 26 - 28, 2021
|
| Draw Nov 27 - 9:30 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Morgan Deschiffart Lacombe, AB |
0 | 0 | 0 | 0 | 0 | X | 0 | |||||
| Kayleigh Shannon Lethbridge, AB |
1 | 0 | 2 | 0 | 2 | X | 5 | |||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Morgan Deschiffart
| Games: | 1 |
| Record: | -2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | -47.50 |
| PA/G: | -52.50 |
| Hammer Efficiency: | 0.25 |
| Steal Defense: | -0.39 |
| Force Efficiency: | 0.33 |
| Steal Efficiency: | 0.36 |
Kayleigh Shannon
| Games: | 4 |
| Record: | 2W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.14 |
| PA/G: | 6.07 |
| Hammer Efficiency: | 0.50 |
| Steal Defense: | 0.17 |
| Force Efficiency: | 0.63 |
| Steal Efficiency: | 0.25 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Morgan Deschiffart
Kayleigh Shannon
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 1, 2026
OGDEN, Utah -- Canada's Team Matt Dunstone will take an abundance of satisfaction from their 90 minutes or so of work Tuesday night at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
-
March 22, 2026
-
March 14, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026











