Challenge Nord-Ouest Air Creebec
Curling Scores
Challenge Nord-Ouest Air Creebec
Oct 28 - 31, 2021
|
| Draw Oct 31 - 8:30 am | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Pierre-Luc Morissette Saguenay, QC |
![]() |
4 | 0 | 1 | 1 | 1 | X | 7 | ||||
| Yannick Martel Saguenay, QC |
0 | 1 | 0 | 0 | 0 | X | 1 | |||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Pierre-Luc Morissette
| Games: | 6 |
| Record: | 5W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.78 |
| PA/G: | 5.12 |
| Hammer Efficiency: | 0.42 |
| Steal Defense: | 0.14 |
| Force Efficiency: | 0.79 |
| Steal Efficiency: | 0.21 |
Yannick Martel
| Games: | 6 |
| Record: | 4W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.62 |
| PA/G: | 8.33 |
| Hammer Efficiency: | 0.38 |
| Steal Defense: | 0.29 |
| Force Efficiency: | 0.60 |
| Steal Efficiency: | 0.19 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Pierre-Luc Morissette
Yannick Martel
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 2, 2026
OGDEN, Utah -- A playoff berth is in the bag, but Canada's Team Matt Dunstone has loftier goals to accomplish at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















