Oakville Labour Day Classic
Curling Scores
Oakville Labour Day Classic
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Jacqueline Harrison Dundas, ON |
![]() |
0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 1 | 5 | ||
| Laurie St-Georges Laval, QC |
0 | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 4 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.05 |
| PA/G: | 7.63 |
| Hammer Efficiency: | 0.24 |
| Steal Defense: | 0.39 |
| Force Efficiency: | 0.58 |
| Steal Efficiency: | 0.20 |
| Games: | 4 |
| Record: | 1W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.16 |
| PA/G: | 8.71 |
| Hammer Efficiency: | 0.17 |
| Steal Defense: | 0.25 |
| Force Efficiency: | 0.42 |
| Steal Efficiency: | 0.21 |
Season Statistics
| Games: | 32 |
| Record: | 18W - 14L |
| Extra Ends: | 1W - 1L |
| One-Point Games: | 4W - 2L |
| PF/G: | 7.58 |
| PA/G: | 6.47 |
| Hammer Efficiency: | 0.36 |
| Steal Defense: | 0.30 |
| Force Efficiency: | 0.54 |
| Steal Efficiency: | 0.30 |
| Games: | 29 |
| Record: | 10W - 19L |
| Extra Ends: | 1W - 1L |
| One-Point Games: | 2W - 3L |
| PF/G: | 6.32 |
| PA/G: | 7.65 |
| Hammer Efficiency: | 0.26 |
| Steal Defense: | 0.27 |
| Force Efficiency: | 0.48 |
| Steal Efficiency: | 0.24 |
Scoring Records - Season
HIGH END SCORE: HAMMER
> 5 in 4th End vs. Quinn Walsh (Aug 28, 2021)
> 5 in 1st End vs. Quinn Walsh (Aug 28, 2021)
HIGH END SCORE: STEAL
> 2 in 8th End vs. Hailey Birnie (Jan 30, 2022)
> 2 in 3rd End vs. Hailey Birnie (Jan 30, 2022)
> 2 in 1st End vs. Hailey Birnie (Jan 30, 2022)
> 2 in 3rd End vs. Laura Walker (Jan 29, 2022)
> 2 in 3rd End vs. Kelly Backman (Nov 11, 2021)
HIGH END AGAINST: HAMMER
> 4 in 8th End vs. Laura Walker (Jan 29, 2022)
HIGH END AGAINST: STEAL
> 4 in 6th End vs. Tracy Fleury (Sep 3, 2021)
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
After emerging on the global stage at senior level last month, Katie McMillan is feeling all the more ready for the challenge as she and partner Angus Bryce prepare to represent Scotland at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva over the next week (April 25 - May 2).
-
April 23, 2026
-
April 21, 2026
Curling Videos
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















