Japan National Championship
Curling Scores
Japan National Championship
Feb 9 - 16, 2029
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Yusuke Morozumi Karuizawa, JPN |
![]() |
0 | 2 | 2 | 1 | 0 | 4 | 1 | X | 10 | ||||
| Kotaro Noguchi Miyagi, JPN |
2 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | X | 3 | |||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Yusuke Morozumi
| Games: | 11 |
| Record: | 8W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 1L |
| PF/G: | 9.78 |
| PA/G: | 5.27 |
| Hammer Efficiency: | 0.47 |
| Steal Defense: | 0.10 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.40 |
Kotaro Noguchi
| Games: | 8 |
| Record: | 1W - 7L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 4.49 |
| PA/G: | 9.57 |
| Hammer Efficiency: | 0.15 |
| Steal Defense: | 0.51 |
| Force Efficiency: | 0.45 |
| Steal Efficiency: | 0.15 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Yusuke Morozumi
Kotaro Noguchi
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Team | Pick'em | |
| Yusuke Morozumi | ||
| Kotaro Noguchi | ||
Recent News
Recent
April 2, 2026
OGDEN, Utah -- A playoff berth is in the bag, but Canada's Team Matt Dunstone has loftier goals to accomplish at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026














