Alberta Scotties Provincial Qualifier
Curling Scores
Alberta Scotties Provincial Qualifier
Jan 10 - 12, 2020
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Selena Sturmay Edmonton, AB |
![]() |
2 | 2 | 1 | 2 | 1 | X | 8 | ||||||
| Kellie Stiksma Edmonton, AB |
0 | 0 | 0 | 0 | 0 | X | 0 | |||||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Selena Sturmay
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.84 |
| PA/G: | 8.42 |
| Hammer Efficiency: | 0.19 |
| Steal Defense: | 0.28 |
| Force Efficiency: | 0.25 |
| Steal Efficiency: | 0.40 |
Kellie Stiksma
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 5.41 |
| PA/G: | 8.38 |
| Hammer Efficiency: | 0.12 |
| Steal Defense: | 0.65 |
| Force Efficiency: | 0.33 |
| Steal Efficiency: | 0.30 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Selena Sturmay
Kellie Stiksma
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Team | Pick'em | |
| Selena Sturmay | ||
| Kellie Stiksma | ||
Recent News
Recent
April 1, 2026
OGDEN, Utah -- Canada's Team Matt Dunstone will take an abundance of satisfaction from their 90 minutes or so of work Tuesday night at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
-
February 27, 2026
-
February 22, 2026
-
February 21, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026

















