Mantoba TELUS Junior Women's Provincials
Curling Scores
Mantoba TELUS Junior Women's Provincials
Jan 1 - 5, 2020
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Meghan Walter East St. Paul, MB |
![]() |
0 | 0 | 0 | 3 | 0 | 2 | 0 | X | 5 | ||||
| Cassandra Stobbe Winnipeg, MB |
3 | 3 | 1 | 0 | 1 | 0 | 3 | X | 11 | |||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Meghan Walter
| Games: | 7 |
| Record: | 4W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 2W - 0L |
| PF/G: | 7.14 |
| PA/G: | 6.83 |
| Hammer Efficiency: | 0.39 |
| Steal Defense: | 0.24 |
| Force Efficiency: | 0.62 |
| Steal Efficiency: | 0.14 |
Cassandra Stobbe
| Games: | 7 |
| Record: | 2W - 5L |
| Extra Ends: | 0W - 1L |
| One-Point Games: | 1W - 2L |
| PF/G: | 5.81 |
| PA/G: | 7.26 |
| Hammer Efficiency: | 0.19 |
| Steal Defense: | 0.37 |
| Force Efficiency: | 0.58 |
| Steal Efficiency: | 0.22 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Meghan Walter
Cassandra Stobbe
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 2, 2026
OGDEN, Utah -- A playoff berth is in the bag, but Canada's Team Matt Dunstone has loftier goals to accomplish at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026














