Qualico Mixed Doubles Classic
Curling Scores
Qualico Mixed Doubles Classic
Jan 2 - 5, 2020
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Jones/Laing , MB |
0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 2 | 2 | 1 | 7 | |||
| Turmann/Lill Tallinn, EST |
1 | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 4 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Jones/Laing
| Games: | 6 |
| Record: | 5W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.53 |
| PA/G: | 6.05 |
| Hammer Efficiency: | 0.33 |
| Steal Defense: | 0.43 |
| Force Efficiency: | 0.67 |
| Steal Efficiency: | 0.59 |
Turmann/Lill
| Games: | 5 |
| Record: | 1W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 1L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 6.32 |
| PA/G: | 9.74 |
| Hammer Efficiency: | 0.16 |
| Steal Defense: | 0.42 |
| Force Efficiency: | 0.25 |
| Steal Efficiency: | 0.37 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Jones/Laing
Turmann/Lill
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026















