Curling Scores

M: GSOC Masters
Oakville, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 16 -- Fri, Oct 22 -- 7:00pm ET
Peter De Cruz Final
Ross Whyte (EE)
Mike McEwen Final
Kevin Koe (5)
Yuta Matsumura Final
Jason Gunnlaugson (7)
B: Lakeshore U21 Boys Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Oct 22 -- 6:30pm ET
Timothy Marin Final
Luke Godin (8)
Ryan Strang Final
Brayden Snow (8)
G: Lakeshore U21 Girls Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Oct 22 -- 7:30pm AT
Paige Brewer Final
Rachel McLean (8)
Celia Evans Final
Sophie Blades (6)
B: Lakeshore CWG Boys Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Oct 22 -- 4:00pm AT
Jack Higdon Final
Alan Fawcett (6)
Mark Strang Final
Zach Atherton (8)
Calan MacIsaac 11  Final
Isaiah Dalton (7)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Stu Sells Toronto Tankard

Oct 3 - 7, 2019
Team HMR 1  2  3  4  5  6  7  8  Score 
Ross Whyte
Stirling, SCO
     0  0  2  0  0  2  0  2  6  
Brad Gushue
St. John's, NL
   0  1  0  2  0  0  2  0  5  
View Current Draw
  Admin   REFRESH 
Skip:
Player Photo
Ross
Whyte
Third:
Player Photo
Robin
Brydone
Second:
Player Photo
Duncan
McFadzean
Lead:
Player Photo
Euan
Kyle
Skip:
Player Photo
Brad
Gushue
Third:
Player Photo
Mark
Nichols
Second:
Player Photo
Brett
Gallant
Lead:
Player Photo
Geoff
Walker

Event Statistics

Ross Whyte
Games: 5  
Record: 4W - 1L  
Extra Ends: 0W - 0L  
One-Point Games: 0W - 0L  
PF/G: 7.57  
PA/G: 4.32  
Hammer Efficiency: 0.57  
Steal Defense: 0.12  
Force Efficiency: 0.44  
Steal Efficiency: 0.25  
Brad Gushue
Games: 7  
Record: 5W - 2L  
Extra Ends: 0W - 0L  
One-Point Games: 0W - 0L  
PF/G: 8.80  
PA/G: 5.60  
Hammer Efficiency: 0.48  
Steal Defense: 0.11  
Force Efficiency: 0.50  
Steal Efficiency: 0.26  

Curling Scores

M: GSOC Masters
Oakville, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 16 -- Fri, Oct 22 -- 7:00pm ET
Peter De Cruz Final
Ross Whyte (EE)
Mike McEwen Final
Kevin Koe (5)
Yuta Matsumura Final
Jason Gunnlaugson (7)
B: Lakeshore U21 Boys Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Oct 22 -- 6:30pm ET
Timothy Marin Final
Luke Godin (8)
Ryan Strang Final
Brayden Snow (8)
G: Lakeshore U21 Girls Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Oct 22 -- 7:30pm AT
Paige Brewer Final
Rachel McLean (8)
Celia Evans Final
Sophie Blades (6)
B: Lakeshore CWG Boys Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Oct 22 -- 4:00pm AT
Jack Higdon Final
Alan Fawcett (6)
Mark Strang Final
Zach Atherton (8)
Calan MacIsaac 11  Final
Isaiah Dalton (7)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Curling Photos

Recent

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑