Quebec Tankard - Qualification
Curling Scores
Quebec Tankard - Qualification
Dec 13 - 16, 2018
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Francois Gagne Montreal, QC |
0 | 2 | 0 | 2 | 2 | 0 | 4 | X | 10 | |||
| Mathieu Drapeau Drummondville, QC |
![]() |
3 | 0 | 3 | 0 | 0 | 2 | 0 | X | 8 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Francois Gagne
| Games: | 5 |
| Record: | 4W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 1L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 11.14 |
| PA/G: | 6.86 |
| Hammer Efficiency: | 0.57 |
| Steal Defense: | 0.20 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.40 |
Mathieu Drapeau
| Games: | 3 |
| Record: | 0W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.79 |
| PA/G: | 12.63 |
| Hammer Efficiency: | 0.31 |
| Steal Defense: | 0.62 |
| Force Efficiency: | 0.33 |
| Steal Efficiency: | 0.00 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Francois Gagne
Mathieu Drapeau
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 3, 2026
Ogden, United States - Niklas Edin's Sweden will face Matt Dunstone's Canada for the LGT World Men's Curling Championship 2026 title at the Weber County Ice Sheet in Ogden, United States on Saturday 4 April at 14:00.
-
April 3, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026
















