World Curling Report

Curling Scores

W: Tim Hortons Spitfire Arms Cash Spiel
Windsor, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Nov 22 -- 11:00am AT
Breen Final
Power (7)
Moore Final
Jones (6)
Balsdon 10  Final
Flanagan (4)
Pinkney Final
Mattatall (7)
M: Ashley HomeStore Curling Classic
Penticton, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Nov 22 -- 8:30am PT
Calvert 5th
Morris
Shuster 4th
Dangerfield
Epping 4th
Cotter
Gushue 4th
Wood
Jacobs 4th
Sturmay
McEwen 5th
Geall
W: Boundary Ford Curling Classic
Lloydminster, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Nov 22 -- 9:00am MT
Sherrer 6th
Kaufman
Barker 6th
Kezama
Skrlik 6th
Kalk
Schori 6th
Wang
Howard 5th
Wang
Anderson 6th
Martin
Streifel 6th
Hilker
W: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Fri, Nov 22 -- 2:00pm CET
SUI Final
SCO (EE)
RUS Final
SWE (8)
M: Challenge Casino de Charlevoix
Clermont, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Thu, Nov 21 -- 6:30pm ET
Chandler Final
Ferland (7)
Munroe Final
Bedard (4)
M: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Thu, Nov 21 -- 7:00pm CET
SWE Final
SCO (9)
SUI Final
DEN (9)
W: The Sunova Spiel at East St. Paul
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Nov 22 -- 8:00pm CT
Watling  
Hale  
Walter  
Ursel  
Vachon  
Workin  
W: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Fri, Nov 22 -- 9:00am CET
TUR Final
ENG (9)
ITA Final
HUN (9)
M: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: QF -- Fri, Nov 22 -- 9:00am CET
TUR Final
ESP (EE)
FIN 12  Final
BLR (9)
ISR Final
SVK 10  (10)
LTU Final
HUN (9)
M: 1000 Islands Gananoque Open Cash Spiel
Gananoque, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Nov 22 -- 6:30pm ET
Hall  
Michaud  
Holdaway  
Blair  
M: Black Diamond / High River Cash
Black Diamond / High River, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: HR1 -- Fri, Nov 22 -- 11:00am MT
Jensen  
Hamilton  
Cookson  
Cherry  
Egger  
Johnson  
Jiahong  
Manson  
M: USA Junior Men's Qualifier #2
Eveleth, MN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Nov 22 -- 2:00pm ET
Randall  
Murray  
Grabowski  
Tuma  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Karuizawa International

Dec 20 - 23, 2018
Team HMR 1  2  3  4  5  6  7  8  Score 
Tori Koana
Fujiyoshida, JPN
   1  0  2  1  1  3  X    8  
Eun-jin Oh
Jeonju, KOR
     0  1  0  0  0  0  X    1  
View Current Draw   Admin   REFRESH 
Fourth:
Player Photo
Junko
Nishimuro
Skip:
Player Photo
Tori
Koana
Second:
Player Photo
Yuna
Kotani
Lead:
Player Photo
Mao
Ishigaki
Skip:
No Photo
Eun-jin
Oh
Third:
Player Photo
Jaeyi
Chung
Second:
No Photo
Sue Yeon
Kang
Lead:
No Photo
Eunbi
Kim

Event Statistics

Tori Koana
Games: 5  
Record: 2W - 3L  
Extra Ends: 0W - 0L  
One-Point Games: 0W - 1L  
PF/G: 7.50  
PA/G: 6.39  
Hammer Efficiency: 0.31  
Steal Defense: 0.36  
Force Efficiency: 0.60  
Steal Efficiency: 0.41  
Eun-jin Oh
Games: 4  
Record: 1W - 3L  
Extra Ends: 0W - 0L  
One-Point Games: 1W - 1L  
PF/G: 4.67  
PA/G: 8.33  
Hammer Efficiency: 0.18  
Steal Defense: 0.42  
Force Efficiency: 0.56  
Steal Efficiency: 0.18  

Curling Scores

W: Tim Hortons Spitfire Arms Cash Spiel
Windsor, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Nov 22 -- 11:00am AT
Breen Final
Power (7)
Moore Final
Jones (6)
Balsdon 10  Final
Flanagan (4)
Pinkney Final
Mattatall (7)
M: Ashley HomeStore Curling Classic
Penticton, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Nov 22 -- 8:30am PT
Calvert 5th
Morris
Shuster 4th
Dangerfield
Epping 4th
Cotter
Gushue 4th
Wood
Jacobs 4th
Sturmay
McEwen 5th
Geall
W: Boundary Ford Curling Classic
Lloydminster, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Nov 22 -- 9:00am MT
Sherrer 6th
Kaufman
Barker 6th
Kezama
Skrlik 6th
Kalk
Schori 6th
Wang
Howard 5th
Wang
Anderson 6th
Martin
Streifel 6th
Hilker
W: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Fri, Nov 22 -- 2:00pm CET
SUI Final
SCO (EE)
RUS Final
SWE (8)
M: Challenge Casino de Charlevoix
Clermont, QC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 5 -- Thu, Nov 21 -- 6:30pm ET
Chandler Final
Ferland (7)
Munroe Final
Bedard (4)
M: Le Gruyere AOP European Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Thu, Nov 21 -- 7:00pm CET
SWE Final
SCO (9)
SUI Final
DEN (9)
W: The Sunova Spiel at East St. Paul
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Nov 22 -- 8:00pm CT
Watling  
Hale  
Walter  
Ursel  
Vachon  
Workin  
W: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Fri, Nov 22 -- 9:00am CET
TUR Final
ENG (9)
ITA Final
HUN (9)
M: Le Gruyere AOP European B Curling Championships
Helsingborg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: QF -- Fri, Nov 22 -- 9:00am CET
TUR Final
ESP (EE)
FIN 12  Final
BLR (9)
ISR Final
SVK 10  (10)
LTU Final
HUN (9)
M: 1000 Islands Gananoque Open Cash Spiel
Gananoque, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Nov 22 -- 6:30pm ET
Hall  
Michaud  
Holdaway  
Blair  
M: Black Diamond / High River Cash
Black Diamond / High River, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: HR1 -- Fri, Nov 22 -- 11:00am MT
Jensen  
Hamilton  
Cookson  
Cherry  
Egger  
Johnson  
Jiahong  
Manson  
M: USA Junior Men's Qualifier #2
Eveleth, MN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Nov 22 -- 2:00pm ET
Randall  
Murray  
Grabowski  
Tuma  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent

USA's Roth wins Uiseong International Curling Cup

In dramatic fashion, Roth scored a 5-4 win against Eun-jung Kim in an extra end to capture their first tour title since winning the Canad Inns Classic in October 2017.

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑