International Mixed Doubles Sochi
Curling Scores
International Mixed Doubles Sochi
Nov 8 - 11, 2018
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Fowler/Fowler London, ENG |
![]() |
2 | 3 | 2 | 1 | 2 | 2 | X | 12 | |||
| Vasileva/Shloido Moscow, RUS |
0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | X | 0 | ||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Fowler/Fowler
| Games: | 8 |
| Record: | 6W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 12.32 |
| PA/G: | 7.32 |
| Hammer Efficiency: | 0.46 |
| Steal Defense: | 0.38 |
| Force Efficiency: | 0.43 |
| Steal Efficiency: | 0.53 |
Vasileva/Shloido
| Games: | 5 |
| Record: | 1W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.18 |
| PA/G: | 12.94 |
| Hammer Efficiency: | 0.06 |
| Steal Defense: | 0.59 |
| Force Efficiency: | 0.25 |
| Steal Efficiency: | 0.53 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Fowler/Fowler
Vasileva/Shloido
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026














