Gord Carroll Curling Classic - Presented by Winchester Glen Retirement
Curling Scores
Gord Carroll Curling Classic - Presented by Winchester Glen Retirement
Oct 26 - 28, 2018
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Jestyn Murphy , |
![]() |
0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 4 | ||
| Hailey Armstrong Ottawa, ON |
0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 3 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Jestyn Murphy
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.94 |
| PA/G: | 8.06 |
| Hammer Efficiency: | 0.38 |
| Steal Defense: | 0.19 |
| Force Efficiency: | 0.33 |
| Steal Efficiency: | 0.35 |
Hailey Armstrong
| Games: | 4 |
| Record: | 1W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.67 |
| PA/G: | 6.00 |
| Hammer Efficiency: | 0.21 |
| Steal Defense: | 0.31 |
| Force Efficiency: | 0.63 |
| Steal Efficiency: | 0.29 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Jestyn Murphy
Hailey Armstrong
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Team | Pick'em | |
| Jestyn Murphy | ||
| Hailey Armstrong | ||
Recent News
Recent
April 24, 2026
After emerging on the global stage at senior level last month, Katie McMillan is feeling all the more ready for the challenge as she and partner Angus Bryce prepare to represent Scotland at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva over the next week (April 25 - May 2).
-
April 23, 2026
-
April 21, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















