China Open
Curling Scores
China Open
Oct 16 - 22, 2018
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | EE | Score | ||
| Alina Kovaleva Saint-Petersburg, RUS |
![]() |
0 | 2 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 6 | ||
| Ursi Hegner Uzwil, SUI |
1 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 4 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Alina Kovaleva
| Games: | 9 |
| Record: | 9W - 0L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.38 |
| PA/G: | 4.41 |
| Hammer Efficiency: | 0.57 |
| Steal Defense: | 0.09 |
| Force Efficiency: | 0.70 |
| Steal Efficiency: | 0.31 |
Ursi Hegner
| Games: | 9 |
| Record: | 5W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.94 |
| PA/G: | 5.88 |
| Hammer Efficiency: | 0.30 |
| Steal Defense: | 0.25 |
| Force Efficiency: | 0.57 |
| Steal Efficiency: | 0.36 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Alina Kovaleva
Ursi Hegner
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 2, 2026
OGDEN, Utah -- A playoff berth is in the bag, but Canada's Team Matt Dunstone has loftier goals to accomplish at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















