Lady Monctonian Invitational Spiel
Curling Scores
Lady Monctonian Invitational Spiel
Oct 19 - 21, 2018
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Tanya Hilliard Dartmouth, NS |
0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | X | 2 | ||||
| Mary-Anne Arsenault Halifax, NS |
![]() |
0 | 3 | 0 | 3 | 1 | 0 | X | 7 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Tanya Hilliard
| Games: | 6 |
| Record: | 3W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.44 |
| PA/G: | 6.89 |
| Hammer Efficiency: | 0.27 |
| Steal Defense: | 0.24 |
| Force Efficiency: | 0.43 |
| Steal Efficiency: | 0.25 |
Mary-Anne Arsenault
| Games: | 7 |
| Record: | 4W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.84 |
| PA/G: | 6.86 |
| Hammer Efficiency: | 0.22 |
| Steal Defense: | 0.25 |
| Force Efficiency: | 0.53 |
| Steal Efficiency: | 0.37 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Tanya Hilliard
Mary-Anne Arsenault
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 2, 2026
OGDEN, Utah -- A playoff berth is in the bag, but Canada's Team Matt Dunstone has loftier goals to accomplish at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















