Audi quattro Winter Games NZ Mixed Doubles
Curling Scores
Audi quattro Winter Games NZ Mixed Doubles
Aug 26 - 30, 2018
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Canada Jones, J |
0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 1 | 7 | |||
| United States Anderson, S |
![]() |
1 | 0 | 2 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 5 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Canada
| Games: | 8 |
| Record: | 8W - 0L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 12.68 |
| PA/G: | 4.82 |
| Hammer Efficiency: | 0.58 |
| Steal Defense: | 0.17 |
| Force Efficiency: | 0.60 |
| Steal Efficiency: | 0.53 |
United States
| Games: | 8 |
| Record: | 6W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 11.79 |
| PA/G: | 5.89 |
| Hammer Efficiency: | 0.54 |
| Steal Defense: | 0.17 |
| Force Efficiency: | 0.53 |
| Steal Efficiency: | 0.47 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Canada
United States
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 2, 2026
OGDEN, Utah -- A playoff berth is in the bag, but Canada's Team Matt Dunstone has loftier goals to accomplish at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026
















