Curling Scores

M: GSOC Masters
Oakville, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 16 -- Fri, Oct 22 -- 7:00pm ET
Peter De Cruz Final
Ross Whyte (EE)
Mike McEwen Final
Kevin Koe (5)
Yuta Matsumura Final
Jason Gunnlaugson (7)
B: Lakeshore U21 Boys Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Oct 22 -- 6:30pm ET
Timothy Marin Final
Luke Godin (8)
Ryan Strang Final
Brayden Snow (8)
G: Lakeshore U21 Girls Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Oct 22 -- 7:30pm AT
Paige Brewer Final
Rachel McLean (8)
Celia Evans Final
Sophie Blades (6)
B: Lakeshore CWG Boys Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Oct 22 -- 4:00pm AT
Jack Higdon Final
Alan Fawcett (6)
Mark Strang Final
Zach Atherton (8)
Calan MacIsaac 11  Final
Isaiah Dalton (7)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

FORD World Womens Curling Championship

Mar 17 - 25, 2018
Team HMR 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Score 
Sweden
Hasselborg, A
     0  0  0  1  0  3  0  2  0  X  6  
Japan
Koana, T
   1  0  0  0  1  0  1  0  1  X  4  
View Current Draw
  Admin   REFRESH 
Skip:
Player Photo
Anna
Hasselborg
Third:
Player Photo
Sara
McManus
Second:
Player Photo
Agnes
Knochenhauer
Lead:
Player Photo
Sofia
Mabergs
Skip:
Player Photo
Tori
Koana
Third:
Player Photo
Yuna
Kotani
Second:
Player Photo
Mao
Ishigaki
Lead:
Player Photo
Arisa
Kotani

Event Statistics

Sweden
Games: 14  
Record: 11W - 3L  
Extra Ends: 1W - 0L  
One-Point Games: 3W - 0L  
PF/G: 7.87  
PA/G: 5.67  
Hammer Efficiency: 0.50  
Steal Defense: 0.10  
Force Efficiency: 0.51  
Steal Efficiency: 0.24  
Japan
Games: 12  
Record: 5W - 7L  
Extra Ends: 0W - 0L  
One-Point Games: 2W - 1L  
PF/G: 6.61  
PA/G: 7.52  
Hammer Efficiency: 0.28  
Steal Defense: 0.20  
Force Efficiency: 0.42  
Steal Efficiency: 0.16  

Curling Scores

M: GSOC Masters
Oakville, ON
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 16 -- Fri, Oct 22 -- 7:00pm ET
Peter De Cruz Final
Ross Whyte (EE)
Mike McEwen Final
Kevin Koe (5)
Yuta Matsumura Final
Jason Gunnlaugson (7)
B: Lakeshore U21 Boys Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Oct 22 -- 6:30pm ET
Timothy Marin Final
Luke Godin (8)
Ryan Strang Final
Brayden Snow (8)
G: Lakeshore U21 Girls Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 2 -- Fri, Oct 22 -- 7:30pm AT
Paige Brewer Final
Rachel McLean (8)
Celia Evans Final
Sophie Blades (6)
B: Lakeshore CWG Boys Spiel
Lower Sackville, NS
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Fri, Oct 22 -- 4:00pm AT
Jack Higdon Final
Alan Fawcett (6)
Mark Strang Final
Zach Atherton (8)
Calan MacIsaac 11  Final
Isaiah Dalton (7)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Curling Photos

Recent

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑