CCT Tallinn Mixed Doubles Masters
Curling Scores
CCT Tallinn Mixed Doubles Masters
Apr 7 - 9, 2017
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Madisson/Kukner Tallinn, EST |
0 | 0 | 3 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0 | 6 | |||
| Szekeres/Nagy , HUN |
![]() |
1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 5 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Madisson/Kukner
| Games: | 8 |
| Record: | 4W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 1L |
| PF/G: | 9.14 |
| PA/G: | 8.45 |
| Hammer Efficiency: | 0.37 |
| Steal Defense: | 0.37 |
| Force Efficiency: | 0.39 |
| Steal Efficiency: | 0.42 |
Szekeres/Nagy
| Games: | 7 |
| Record: | 6W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 2W - 1L |
| PF/G: | 10.40 |
| PA/G: | 5.80 |
| Hammer Efficiency: | 0.30 |
| Steal Defense: | 0.22 |
| Force Efficiency: | 0.54 |
| Steal Efficiency: | 0.52 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Madisson/Kukner
Szekeres/Nagy
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026
















