Challenge de Curling de Gatineau
Curling Scores
Challenge de Curling de Gatineau
Oct 19 - 23, 2016
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Team Sakrete Grimsby, ON |
0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 4 | |||
| Team Gushue St. John's, NL |
![]() |
2 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 5 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Team Sakrete
| Games: | 8 |
| Record: | 5W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 1L |
| PF/G: | 7.02 |
| PA/G: | 5.61 |
| Hammer Efficiency: | 0.31 |
| Steal Defense: | 0.21 |
| Force Efficiency: | 0.65 |
| Steal Efficiency: | 0.25 |
Team Gushue
| Games: | 6 |
| Record: | 5W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 11.62 |
| PA/G: | 6.49 |
| Hammer Efficiency: | 0.47 |
| Steal Defense: | 0.18 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.30 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Team Sakrete
Team Gushue
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Team | Pick'em | |
| Team Sakrete | ||
| Team Gushue | ||
Recent News
Recent
April 1, 2026
OGDEN, Utah -- Canada's Team Matt Dunstone will take an abundance of satisfaction from their 90 minutes or so of work Tuesday night at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
-
March 22, 2026
-
March 14, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















