Swedish Eliteserien
Curling Scores
Swedish Eliteserien
Dec 4 - Feb 21, 2016
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Fredrik Julius Sundbyberg, SWE |
0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | X | 3 | ||||
| Gustav Eskilsson Skellefte�, SWE |
![]() |
2 | 0 | 3 | 0 | 2 | 1 | X | 8 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Fredrik Julius
| Games: | 11 |
| Record: | 6W - 5L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 2W - 1L |
| PF/G: | 7.44 |
| PA/G: | 8.33 |
| Hammer Efficiency: | 0.43 |
| Steal Defense: | 0.22 |
| Force Efficiency: | 0.45 |
| Steal Efficiency: | 0.15 |
Gustav Eskilsson
| Games: | 13 |
| Record: | 10W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 3W - 1L |
| PF/G: | 8.45 |
| PA/G: | 5.98 |
| Hammer Efficiency: | 0.55 |
| Steal Defense: | 0.14 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.25 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Fredrik Julius
Gustav Eskilsson
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026
















