New Brunswick Junior Men
Curling Scores
New Brunswick Junior Men
Dec 28 - 31, 2015
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Jack Smeltzer-McCausland Fredericton, NB |
![]() |
1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 3 | 0 | 0 | 0 | 1 | 6 | ||
| Liam Marin Saint John, NB |
0 | 1 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 5 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Jack Smeltzer-McCausland
| Games: | 8 |
| Record: | 5W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.24 |
| PA/G: | 6.62 |
| Hammer Efficiency: | 0.27 |
| Steal Defense: | 0.14 |
| Force Efficiency: | 0.52 |
| Steal Efficiency: | 0.26 |
Liam Marin
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.22 |
| PA/G: | 7.11 |
| Hammer Efficiency: | 0.33 |
| Steal Defense: | 0.32 |
| Force Efficiency: | 0.81 |
| Steal Efficiency: | 0.09 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Jack Smeltzer-McCausland
Liam Marin
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026


















