Home Hardware Canada Cup of Curling
Curling Scores
Home Hardware Canada Cup of Curling
Dec 2 - 6, 2015
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Mike McEwen Winnipeg, MB |
0 | 3 | 2 | 0 | 1 | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 9 | |||
| John Epping Toronto, ON |
![]() |
1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 2 | 1 | 0 | 6 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Mike McEwen
| Games: | 8 |
| Record: | 5W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 1L |
| PF/G: | 7.03 |
| PA/G: | 5.95 |
| Hammer Efficiency: | 0.38 |
| Steal Defense: | 0.09 |
| Force Efficiency: | 0.57 |
| Steal Efficiency: | 0.12 |
John Epping
| Games: | 9 |
| Record: | 5W - 4L |
| Extra Ends: | 0W - 1L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 7.18 |
| PA/G: | 6.59 |
| Hammer Efficiency: | 0.46 |
| Steal Defense: | 0.27 |
| Force Efficiency: | 0.69 |
| Steal Efficiency: | 0.10 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Mike McEwen
John Epping
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Team | Pick'em | |
| Mike McEwen | ||
| John Epping | ||
Recent News
Recent
March 31, 2026
Scotland's Team Whyte wasted no time in registering their fourth successive win at the LGT World Men’s Curling Championship as they defeated a dangerous Italy team 9-3 in the minimum six ends in Utah.
-
February 27, 2026
-
February 22, 2026
-
February 21, 2026
-
February 21, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















