Le Gruyere European Curling Championships
Curling Scores
Le Gruyere European Curling Championships
Nov 19 - 28, 2015
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Italy Ghedina, F |
0 | 1 | 2 | 0 | 5 | 1 | 0 | X | 9 | |||||
| Austria Augustin, H |
![]() |
1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | X | 2 | ||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Italy
| Games: | 14 |
| Record: | 11W - 3L |
| Extra Ends: | 1W - 0L |
| One-Point Games: | 2W - 1L |
| PF/G: | 8.43 |
| PA/G: | 5.04 |
| Hammer Efficiency: | 0.38 |
| Steal Defense: | 0.19 |
| Force Efficiency: | 0.71 |
| Steal Efficiency: | 0.33 |
Austria
| Games: | 9 |
| Record: | 1W - 8L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 4.68 |
| PA/G: | 10.65 |
| Hammer Efficiency: | 0.08 |
| Steal Defense: | 0.32 |
| Force Efficiency: | 0.32 |
| Steal Efficiency: | 0.24 |
Scoring Records - Season
Italy
Austria
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Team | Pick'em | |
| Italy | ||
| Austria | ||
Recent News
Recent
April 2, 2026
OGDEN, Utah -- A playoff berth is in the bag, but Canada's Team Matt Dunstone has loftier goals to accomplish at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026













