Skyy Vodka Ladies Cashspiel
Curling Scores
Skyy Vodka Ladies Cashspiel
Oct 10 - 13, 2014
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Emily Dwyer Halifax, NS |
![]() |
0 | 2 | 0 | 0 | 3 | 0 | 4 | X | 9 | ||
| Marg Cutcliffe Halifax, NS |
1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 2 | 0 | X | 5 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Emily Dwyer
| Games: | 7 |
| Record: | 7W - 0L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 10.59 |
| PA/G: | 5.69 |
| Hammer Efficiency: | 0.46 |
| Steal Defense: | 0.29 |
| Force Efficiency: | 0.57 |
| Steal Efficiency: | 0.44 |
Marg Cutcliffe
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 6.33 |
| PA/G: | 8.67 |
| Hammer Efficiency: | 0.13 |
| Steal Defense: | 0.44 |
| Force Efficiency: | 0.17 |
| Steal Efficiency: | 0.50 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Emily Dwyer
Marg Cutcliffe
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Team | Pick'em | |
| Emily Dwyer | ||
| Marg Cutcliffe | ||
Recent News
Recent
April 1, 2026
OGDEN, Utah -- Canada's Team Matt Dunstone will take an abundance of satisfaction from their 90 minutes or so of work Tuesday night at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
-
March 22, 2026
-
March 14, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026


















