TBaytel Mens Major League of Curling
Curling Scores
TBaytel Mens Major League of Curling
Oct 1 - Jan 28, 2015
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Bryan Burgess Thunder Bay, ON |
![]() |
2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 4 | ||
| Trevor Bonot Thunder Bay, ON |
0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 | 0 | 5 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Bryan Burgess
| Games: | 12 |
| Record: | 8W - 4L |
| Extra Ends: | 2W - 0L |
| One-Point Games: | 2W - 4L |
| PF/G: | 7.42 |
| PA/G: | 6.08 |
| Hammer Efficiency: | 0.38 |
| Steal Defense: | 0.29 |
| Force Efficiency: | 0.66 |
| Steal Efficiency: | 0.27 |
Trevor Bonot
| Games: | 12 |
| Record: | 10W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 1L |
| One-Point Games: | 2W - 1L |
| PF/G: | 7.61 |
| PA/G: | 4.32 |
| Hammer Efficiency: | 0.48 |
| Steal Defense: | 0.15 |
| Force Efficiency: | 0.65 |
| Steal Efficiency: | 0.32 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Bryan Burgess
Trevor Bonot
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Team | Pick'em | |
| Bryan Burgess | ||
| Trevor Bonot | ||
Recent News
Recent
April 3, 2026
Ogden, United States - Niklas Edin's Sweden will face Matt Dunstone's Canada for the LGT World Men's Curling Championship 2026 title at the Weber County Ice Sheet in Ogden, United States on Saturday 4 April at 14:00.
-
April 3, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















