Dauphin Clinic Pharmacy Classic
Curling Scores
Dauphin Clinic Pharmacy Classic
Nov 15 - 18, 2013
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Ryan Hyde Portage la Prairie, MB |
0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | X | 3 | ||||
| Alexander Attinger Dubendorf, SUI |
![]() |
2 | 0 | 1 | 1 | 0 | 4 | X | 8 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Ryan Hyde
| Games: | 3 |
| Record: | 0W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 5.50 |
| PA/G: | 10.50 |
| Hammer Efficiency: | 0.38 |
| Steal Defense: | 0.38 |
| Force Efficiency: | 0.38 |
| Steal Efficiency: | 0.25 |
Alexander Attinger
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 2L |
| PF/G: | 6.25 |
| PA/G: | 6.88 |
| Hammer Efficiency: | 0.23 |
| Steal Defense: | 0.20 |
| Force Efficiency: | 0.64 |
| Steal Efficiency: | 0.24 |
Season Statistics
Ryan Hyde
| Games: | 13 |
| Record: | 2W - 11L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 5.11 |
| PA/G: | 8.44 |
| Hammer Efficiency: | 0.15 |
| Steal Defense: | 0.33 |
| Force Efficiency: | 0.56 |
| Steal Efficiency: | 0.23 |
Alexander Attinger
| Games: | 26 |
| Record: | 12W - 14L |
| Extra Ends: | 2W - 1L |
| One-Point Games: | 6W - 5L |
| PF/G: | 6.47 |
| PA/G: | 7.00 |
| Hammer Efficiency: | 0.26 |
| Steal Defense: | 0.21 |
| Force Efficiency: | 0.55 |
| Steal Efficiency: | 0.24 |
Scoring Records - Season
Ryan Hyde
Alexander Attinger
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















