Curling Scores
Red Deer Junior Classic
Oct 18 - 20, 2013
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Jeremy Harty , AB |
![]() |
5 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 9 | ||
| Logan Mortemore , AB |
0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 4 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Jeremy Harty
| Games: | 7 |
| Record: | 6W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 10.61 |
| PA/G: | 4.49 |
| Hammer Efficiency: | 0.50 |
| Steal Defense: | 0.31 |
| Force Efficiency: | 0.80 |
| Steal Efficiency: | 0.43 |
Logan Mortemore
| Games: | 7 |
| Record: | 4W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.04 |
| PA/G: | 6.47 |
| Hammer Efficiency: | 0.45 |
| Steal Defense: | 0.29 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.37 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Jeremy Harty
Logan Mortemore
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026
















