Direct Horizontal Drilling Fall Classic
Curling Scores
Direct Horizontal Drilling Fall Classic
Oct 11 - 14, 2013
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Matt Willerton Edmonton, AB |
![]() |
1 | 0 | 0 | 0 | X | X | X | X | 1 | ||
| Kevin Martin Edmonton, AB |
0 | 4 | 4 | 1 | X | X | X | X | 9 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Matt Willerton
| Games: | 3 |
| Record: | 0W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 1L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 5.26 |
| PA/G: | 12.11 |
| Hammer Efficiency: | 0.00 |
| Steal Defense: | 0.50 |
| Force Efficiency: | 0.33 |
| Steal Efficiency: | 0.33 |
Kevin Martin
| Games: | 6 |
| Record: | 6W - 0L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 11.08 |
| PA/G: | 4.59 |
| Hammer Efficiency: | 0.44 |
| Steal Defense: | 0.20 |
| Force Efficiency: | 0.70 |
| Steal Efficiency: | 0.24 |
Season Statistics
Matt Willerton
| Games: | 15 |
| Record: | 3W - 12L |
| Extra Ends: | 1W - 1L |
| One-Point Games: | 1W - 2L |
| PF/G: | 5.80 |
| PA/G: | 8.39 |
| Hammer Efficiency: | 0.17 |
| Steal Defense: | 0.24 |
| Force Efficiency: | 0.42 |
| Steal Efficiency: | 0.22 |
Kevin Martin
| Games: | 75 |
| Record: | 57W - 18L |
| Extra Ends: | 3W - 2L |
| One-Point Games: | 14W - 4L |
| PF/G: | 7.71 |
| PA/G: | 5.94 |
| Hammer Efficiency: | 0.42 |
| Steal Defense: | 0.13 |
| Force Efficiency: | 0.54 |
| Steal Efficiency: | 0.21 |
Scoring Records - Season
Matt Willerton
Kevin Martin
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Team | Pick'em | |
| Matt Willerton | ||
| Kevin Martin | ||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















