Curling Scores
Avonair Cash Spiel
Oct 4 - 6, 2013
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Delia DeJong Grande Prairie, AB |
2 | 1 | 0 | 4 | 0 | 0 | 1 | X | 8 | |||
| Karallee Swabb Edmonton, AB |
0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 2 | 0 | X | 5 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Delia DeJong
| Games: | 4 |
| Record: | 2W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.85 |
| PA/G: | 10.38 |
| Hammer Efficiency: | 0.50 |
| Steal Defense: | 0.36 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.25 |
Karallee Swabb
| Games: | 3 |
| Record: | 0W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 4.76 |
| PA/G: | 10.48 |
| Hammer Efficiency: | 0.18 |
| Steal Defense: | 0.54 |
| Force Efficiency: | 0.17 |
| Steal Efficiency: | 0.25 |
Season Statistics
Delia DeJong
| Games: | 25 |
| Record: | 11W - 14L |
| Extra Ends: | 1W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 3L |
| PF/G: | 7.46 |
| PA/G: | 8.27 |
| Hammer Efficiency: | 0.38 |
| Steal Defense: | 0.33 |
| Force Efficiency: | 0.47 |
| Steal Efficiency: | 0.29 |
Karallee Swabb
| Games: | 16 |
| Record: | 5W - 11L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 2L |
| PF/G: | 5.83 |
| PA/G: | 7.20 |
| Hammer Efficiency: | 0.25 |
| Steal Defense: | 0.35 |
| Force Efficiency: | 0.51 |
| Steal Efficiency: | 0.19 |
Scoring Records - Season
Delia DeJong
Karallee Swabb
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Team | Pick'em | |
| Delia DeJong | ||
| Karallee Swabb | ||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026















