Cloverdale Cash Spiel
Curling Scores
Cloverdale Cash Spiel
Sep 20 - 22, 2013
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Kalia Van Osch Delta/Nanaimo, BC |
![]() |
1 | 1 | 1 | 0 | 2 | 1 | X | 6 | |||
| Marilou Richter New Westminster, BC |
0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | X | 1 | ||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Kalia Van Osch
| Games: | 6 |
| Record: | 5W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 11.25 |
| PA/G: | 4.75 |
| Hammer Efficiency: | 0.47 |
| Steal Defense: | 0.24 |
| Force Efficiency: | 0.80 |
| Steal Efficiency: | 0.42 |
Marilou Richter
| Games: | 4 |
| Record: | 2W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 5.17 |
| PA/G: | 6.55 |
| Hammer Efficiency: | 0.27 |
| Steal Defense: | 0.38 |
| Force Efficiency: | 0.56 |
| Steal Efficiency: | 0.25 |
Season Statistics
Kalia Van Osch
| Games: | 28 |
| Record: | 20W - 8L |
| Extra Ends: | 2W - 0L |
| One-Point Games: | 2W - 1L |
| PF/G: | 8.11 |
| PA/G: | 5.24 |
| Hammer Efficiency: | 0.41 |
| Steal Defense: | 0.20 |
| Force Efficiency: | 0.68 |
| Steal Efficiency: | 0.28 |
Marilou Richter
| Games: | 16 |
| Record: | 3W - 13L |
| Extra Ends: | 0W - 1L |
| One-Point Games: | 1W - 1L |
| PF/G: | 5.63 |
| PA/G: | 8.65 |
| Hammer Efficiency: | 0.24 |
| Steal Defense: | 0.35 |
| Force Efficiency: | 0.57 |
| Steal Efficiency: | 0.21 |
Scoring Records - Season
Kalia Van Osch
Marilou Richter
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Team | Pick'em | |
| Kalia Van Osch | ||
| Marilou Richter | ||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















