Curling Scores
The National
Jan 23 - 27, 2013
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Score | ||
| Kevin Koe Calgary, AB |
0 | 0 | 0 | 2 | 1 | 0 | 0 | X | 3 | |||
| Jeff Stoughton winnipeg, MB |
![]() |
0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 2 | X | 5 | ||
WHERE TO WATCH:
Shot Tracker: (All Shots, All Turns)
| #Shots | Points | Diff /5 | Sweep /10 | PCT | ||
| 4: | Kevin Koe |
15 |
56 |
2.10 | 4.0 | 78% |
| 3: | Pat Simmons |
16 |
65 |
1.82 | 5.0 | 84% |
| 2: | Carter Rycroft |
16 |
70 |
2.26 | 5.0 | 93% |
| 1: | Nolan Thiessen |
16 |
69 |
1.18 | 6.7 | 87% |
| TEAM TOTALS | 63 | 260 | 1.84 | 5.2 | 86% | |
| #Shots | Points | Diff /5 | Sweep /10 | PCT | ||
| 4: | Jeff Stoughton |
16 |
71 |
2.18 | 5.2 | 94% |
| 3: | Jon Mead |
16 |
58 |
2.42 | 5.4 | 77% |
| 2: | Reid Carruthers |
16 |
75 |
2.10 | 4.8 | 99% |
| 1: | Mark Nichols |
16 |
67 |
1.68 | 6.0 | 86% |
| TEAM TOTALS | 64 | 271 | 2.10 | 5.4 | 89% | |
Event Statistics
Kevin Koe
| Games: | 7 |
| Record: | 4W - 3L |
| Extra Ends: | 1W - 0L |
| One-Point Games: | 2W - 1L |
| PF/G: | 6.18 |
| PA/G: | 5.64 |
| Hammer Efficiency: | 0.30 |
| Steal Defense: | 0.17 |
| Force Efficiency: | 0.53 |
| Steal Efficiency: | 0.26 |
Jeff Stoughton
| Games: | 8 |
| Record: | 6W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 7.32 |
| PA/G: | 5.54 |
| Hammer Efficiency: | 0.42 |
| Steal Defense: | 0.18 |
| Force Efficiency: | 0.60 |
| Steal Efficiency: | 0.22 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Kevin Koe
Jeff Stoughton
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















