Curling Scores
Iron Trail Motors Shoot-Out @ Curl Mesabi
Dec 14 - 16, 2012
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | EE | EE | EE | EE | EE | EE | EE | EE | Score | ||
| Tyler George Duluth, MN |
0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 1 | 6 | |||
| Al Hackner Thunder Bay , NONT |
![]() |
1 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 5 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Tyler George
| Games: | 7 |
| Record: | 7W - 0L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 10.00 |
| PA/G: | 4.67 |
| Hammer Efficiency: | 0.50 |
| Steal Defense: | 0.16 |
| Force Efficiency: | 0.80 |
| Steal Efficiency: | 0.35 |
Al Hackner
| Games: | 6 |
| Record: | 5W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 8.78 |
| PA/G: | 4.15 |
| Hammer Efficiency: | 0.40 |
| Steal Defense: | 0.06 |
| Force Efficiency: | 0.67 |
| Steal Efficiency: | 0.36 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Tyler George
Al Hackner
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 2, 2026
OGDEN, Utah -- A playoff berth is in the bag, but Canada's Team Matt Dunstone has loftier goals to accomplish at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















