Curling Scores
Capital One Canada Cup of Curling
Nov 28 - Dec 2, 2012
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | EE | EE | EE | EE | EE | EE | EE | EE | EE | EE | EE | Score | ||
| John Epping Toronto, ON |
![]() |
2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 8 | ||
| Mike McEwen Winnipeg, MB |
0 | 1 | 1 | 0 | 3 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 1 | 9 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
John Epping
| Games: | 6 |
| Record: | 3W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 1L |
| One-Point Games: | 2W - 1L |
| PF/G: | 6.43 |
| PA/G: | 7.32 |
| Hammer Efficiency: | 0.36 |
| Steal Defense: | 0.14 |
| Force Efficiency: | 0.55 |
| Steal Efficiency: | 0.11 |
Mike McEwen
| Games: | 8 |
| Record: | 5W - 3L |
| Extra Ends: | 1W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 7.31 |
| PA/G: | 6.41 |
| Hammer Efficiency: | 0.43 |
| Steal Defense: | 0.17 |
| Force Efficiency: | 0.62 |
| Steal Efficiency: | 0.14 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
John Epping
Mike McEwen
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 3, 2026
Ogden, United States - Niklas Edin's Sweden will face Matt Dunstone's Canada for the LGT World Men's Curling Championship 2026 title at the Weber County Ice Sheet in Ogden, United States on Saturday 4 April at 14:00.
-
April 3, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















