Curling Scores
The Shoot-Out @ the Saville Centre
Sep 13 - 16, 2012
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | EE | EE | EE | EE | EE | EE | Score | ||
| Charley Thomas Calgary, AB |
![]() |
0 | 1 | 0 | 0 | 0 | X | 1 | ||
| Jamie King Edmonton, AB |
2 | 0 | 2 | 1 | 1 | X | 6 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Charley Thomas
| Games: | 7 |
| Record: | 5W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 1W - 0L |
| PF/G: | 10.70 |
| PA/G: | 6.74 |
| Hammer Efficiency: | 0.47 |
| Steal Defense: | 0.19 |
| Force Efficiency: | 0.50 |
| Steal Efficiency: | 0.45 |
Jamie King
| Games: | 7 |
| Record: | 6W - 1L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 10.89 |
| PA/G: | 5.33 |
| Hammer Efficiency: | 0.55 |
| Steal Defense: | 0.24 |
| Force Efficiency: | 0.77 |
| Steal Efficiency: | 0.42 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Charley Thomas
Jamie King
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Team | Pick'em | |
| Charley Thomas | ||
| Jamie King | ||
Recent News
Recent
April 1, 2026
OGDEN, Utah -- Canada's Team Matt Dunstone will take an abundance of satisfaction from their 90 minutes or so of work Tuesday night at the 2026 LGT World Men's Curling Championship.
-
March 31, 2026
-
March 22, 2026
-
March 14, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















