Curling Scores
Victoria Curling Classic Invitational
Mar 29 - Apr 1, 2012
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | EE | EE | EE | EE | EE | EE | EE | EE | Score | ||
| Shannon Kleibrink Calgary, AB |
![]() |
4 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 7 | ||
| Kelly Scott Kelowna, BC |
0 | 1 | 2 | 0 | 0 | 4 | 1 | 0 | 8 | |||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Shannon Kleibrink
| Games: | 5 |
| Record: | 3W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 1L |
| PF/G: | 10.00 |
| PA/G: | 6.36 |
| Hammer Efficiency: | 0.29 |
| Steal Defense: | 0.39 |
| Force Efficiency: | 0.57 |
| Steal Efficiency: | 0.53 |
Kelly Scott
| Games: | 3 |
| Record: | 1W - 2L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.09 |
| PA/G: | 7.83 |
| Hammer Efficiency: | 0.20 |
| Steal Defense: | 0.33 |
| Force Efficiency: | 0.57 |
| Steal Efficiency: | 0.27 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Shannon Kleibrink
Kelly Scott
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 3, 2026
Ogden, United States - Niklas Edin's Sweden will face Matt Dunstone's Canada for the LGT World Men's Curling Championship 2026 title at the Weber County Ice Sheet in Ogden, United States on Saturday 4 April at 14:00.
-
April 3, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















