Curling Scores
Cactus Pheasant Classic
Oct 29 - Nov 1, 2009
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | EE | EE | EE | EE | EE | EE | EE | EE | Score | ||
| Bob Ursel Kelowna, BC |
0 | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 5 | |||
| Niklas Edin Karlstad, SWE |
![]() |
1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 4 | ||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Bob Ursel
| Games: | 7 |
| Record: | 4W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 5.77 |
| PA/G: | 6.54 |
| Hammer Efficiency: | 0.33 |
| Steal Defense: | 0.17 |
| Force Efficiency: | 0.75 |
| Steal Efficiency: | 0.11 |
Niklas Edin
| Games: | 5 |
| Record: | 2W - 3L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.84 |
| PA/G: | 6.58 |
| Hammer Efficiency: | 0.22 |
| Steal Defense: | 0.22 |
| Force Efficiency: | 0.71 |
| Steal Efficiency: | 0.30 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Bob Ursel
Niklas Edin
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 3, 2026
OGDEN, Utah -- Team Matt Dunstone's road map is now clear and defined.
-
April 3, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















