Curling Scores
Mens Curling Championship
Jan 25 - 31, 2010
|
| Draw Dec 31 - 7:00 pm | HMR | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Score | ||
| Glenn Howard Coldwater, ON |
2 | 0 | 3 | 0 | 4 | X | 9 | |||||||
| Kirk Ziola London, ON |
![]() |
0 | 1 | 0 | 2 | 0 | X | 3 | ||||||
WHERE TO WATCH:
Event Statistics
Glenn Howard
| Games: | 12 |
| Record: | 12W - 0L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 9.17 |
| PA/G: | 4.58 |
| Hammer Efficiency: | 0.47 |
| Steal Defense: | 0.07 |
| Force Efficiency: | 0.62 |
| Steal Efficiency: | 0.31 |
Kirk Ziola
| Games: | 10 |
| Record: | 2W - 8L |
| Extra Ends: | 0W - 0L |
| One-Point Games: | 0W - 0L |
| PF/G: | 6.02 |
| PA/G: | 8.98 |
| Hammer Efficiency: | 0.23 |
| Steal Defense: | 0.31 |
| Force Efficiency: | 0.39 |
| Steal Efficiency: | 0.19 |
Season Statistics
Scoring Records - Season
Glenn Howard
Kirk Ziola
| Head To Head between Skips |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Curling Scores
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Full Scoreboard | Play Fantasy Pick'em! | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Recent News
Recent
April 25, 2026
A five at the opening end of their first-ever match together in a major international competition sent Katie McMillan and Angus Bryce on their way to a dominant victory over the USA at the ACE & Company World Mixed Doubles Championships in Geneva.
-
April 23, 2026
Curling Videos
Recent
-
March 16, 2026
-
March 14, 2026
-
February 28, 2026



















