World Curling Report

Curling Scores

W: Changan Ford International Curling Elite
Xining, CHN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: W7 -- Mon, Dec 9 -- 1:00am ET
Kim Final
Skrlik (8)
Han Final
Dudt (6)
Kovaleva Final
Jentsch (6)
Madisson Final
Feltscher 10  (6)
M: Changan Ford International Curling Elite
Xining, CHN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: M7 -- Sun, Dec 8 -- 8:30pm ET
Ruohonen Final
Schnider (8)
Kim Final
Nyman (7)
van Dorp Final
Glukhov (7)
Zou Final
Horgan (8)
: World Mixed Doubles Qualification Event
Greenacres, SCO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: PO3 -- Sat, Dec 7 -- 10:00am GMT
Korea Final
Austria (7)
Turkey Final
China (EE)
M: Farmers Edge SCT
Wadena, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sun, Dec 8 -- 12:30pm CT
Armstrong Final
Meachem (7)
Muirhead Final
Deis (7)
M: MCT Championships
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Dec 8 -- 4:00pm CT
Wiebe Final
Bohn (8)
W: MCT Championships
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Dec 8 -- 5:00pm ET
Watling Final
Peterson (4)
W: Jim Sullivan Curling Classic
Saint John, NB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Dec 8 -- 3:30pm AT
Gim Final
Birt (7)
M: Jim Sullivan Curling Classic
Saint John, NB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Dec 8 -- 3:30pm AT
Jones Final
Grattan (7)
D: Bele Wrana Memorial
Sundbyberg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Dec 8 -- 12:30pm CET
Andersson/Granbom Final
Turmann/Lill (8)
Fransson/Koehn Final
Regza/Regza (8)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

McKee Homes Fall Curling Classic -- A Event

Oct 12 - 14, 2019
A Event | B Event | C Event |
Times shown as Mountain Time (MT)
Sergei Glukhov
Sangwoo Park
2
Sat 3:30pm
Loser to 24
SCORES
  [5]
Sergei Glukhov
1
Sat 12:00pm
Loser to 25
SCORES
  [1]
Chris Medford
Chris Medford
3
Sat 7:00pm
Loser to 27
SCORES
  [13]
Sergei Glukhov
Evan van Amsterdam
Chad Dahlseide
1
Sat 12:00pm
Loser to 25
SCORES
  [6]
Chad Dahlseide
4
Sun 10:30am
Loser to 33
SCORES
  [17]
Aaron Sluchinski
Qualifier
1
Sat 12:00pm
Loser to 20
SCORES
  [7]
Aaron Sluchinski
Jacob Libbus
Aaron Sluchinski
2
Sat 3:30pm
Loser to 29
SCORES
  [14]
Shingo Usui
Shingo Usui
1
Sat 12:00pm
Loser to 20
SCORES
  [8]
Rob Johnson
Jeremy Harty
Kalem Hamilton
2
Sat 3:30pm
Loser to 23
SCORES
  [9]
Jeremy Harty
1
Sat 12:00pm
Loser to 26
SCORES
  [3]
Kalem Hamilton
Xinlong Kang
3
Sat 7:00pm
Loser to 28
SCORES
  [15]
Jeremy Harty
Warren Cross
Warren Cross
1
Sat 12:00pm
Loser to 26
SCORES
  [10]
Kevin Park
4
Sun 10:30am
Loser to 31
SCORES
  [18]
Cole Adams
Qualifier
1
Sat 12:00pm
Loser to 19
SCORES
  [11]
Cole Adams
Warren Kozak
Cole Adams
2
Sat 3:30pm
Loser to 30
SCORES
  [16]
Dale Goehring
Dale Goehring
1
Sat 12:00pm
Loser to 19
SCORES
  [12]
Terry Meek

Curling Scores

W: Changan Ford International Curling Elite
Xining, CHN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: W7 -- Sun, Dec 8 -- 11:00pm MT
Kim Final
Skrlik (8)
Han Final
Dudt (6)
Kovaleva Final
Jentsch (6)
Madisson Final
Feltscher 10  (6)
M: Changan Ford International Curling Elite
Xining, CHN
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: M7 -- Sun, Dec 8 -- 6:30pm MT
Ruohonen Final
Schnider (8)
Kim Final
Nyman (7)
van Dorp Final
Glukhov (7)
Zou Final
Horgan (8)
: World Mixed Doubles Qualification Event
Greenacres, SCO
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: PO3 -- Sat, Dec 7 -- 10:00am GMT
Korea Final
Austria (7)
Turkey Final
China (EE)
M: Farmers Edge SCT
Wadena, SK
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: SF -- Sun, Dec 8 -- 12:30pm CT
Armstrong Final
Meachem (7)
Muirhead Final
Deis (7)
M: MCT Championships
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Dec 8 -- 4:00pm CT
Wiebe Final
Bohn (8)
W: MCT Championships
Winnipeg, MB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Dec 8 -- 5:00pm ET
Watling Final
Peterson (4)
W: Jim Sullivan Curling Classic
Saint John, NB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Dec 8 -- 3:30pm AT
Gim Final
Birt (7)
M: Jim Sullivan Curling Classic
Saint John, NB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Dec 8 -- 3:30pm AT
Jones Final
Grattan (7)
D: Bele Wrana Memorial
Sundbyberg, SWE
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: CF -- Sun, Dec 8 -- 12:30pm CET
Andersson/Granbom Final
Turmann/Lill (8)
Fransson/Koehn Final
Regza/Regza (8)
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
USA's Roth wins Uiseong International Curling Cup

USA's Roth wins Uiseong International Curling Cup

In dramatic fashion, Roth scored a 5-4 win against Eun-jung Kim in an extra end to capture their first tour title since winning the Canad Inns Classic in October 2017.

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑