World Curling Report

Curling Scores

M: Boost National
Conception Bay South, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Thu, Dec 12 -- 9:00am NT
Epping 4th
Mouat
Edin 5th
Matsumura
Howard 5th
McEwen
Jacobs 5th
Schwaller
W: Boost National
Conception Bay South, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Thu, Dec 12 -- 9:00am NT
Hasselborg 5th
Stern
: U18 Viking Alumni
Camrose, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 9:00am MT
Yambao  
Nedohin  
Bevan-Stewart  
Jackson  
M: BC Men's Thompson-Okanagan Playdown
Kamloops, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 12:00pm ET
Richard  
Olsen  
Wood  
Longworth  
M: BC Men's Lower Mainland Playdown
Abbotsford, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 8:00am PT
Forrest  
Thompson  
Dennis  
Gagnon  
W: BC Women's Open Event #1
Abbotsford, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 9:00am MT
Hudyma  
Pohlod  
Eby  
Pewarchuk  
Daniels  
Gyles  
Slattery  
Gushulak  
J: U18 Viking Alumni
Camrose, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 9:00am MT
Burton  
Dunkle  
Lozinsky  
Cramer  
Lis  
Cheung  
Sawiak  
Gau  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Original 16 WCT Bonspiel -- Playoffs

Nov 8 - 10, 2019
Times shown as Default (ET)
Terry Meek

QF
Sun 11:30am
Loser Out
SCORES
  [1]
Evan van Amsterdam

Evan van Amsterdam
SF
Sun 3:00pm
Loser Out
SCORES
  [5]

James Pahl
Jeremy Harty

QF
Sun 11:30am
Loser Out
SCORES
  [2]
Jeremy Harty

CF
Sun 6:30pm
Loser Out
SCORES
  [7]
Jeremy Harty

William Lyburn

QF
Sun 11:30am
Loser Out
SCORES
  [3]
William Lyburn
Champion


Simon Gempeler
SF
Sun 3:00pm
Loser Out
SCORES
  [6]

Aaron Sluchinski
Daylan Vavrek

QF
Sun 11:30am
Loser Out
SCORES
  [4]
Daylan Vavrek

Daylan Vavrek

Curling Scores

M: Boost National
Conception Bay South, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Thu, Dec 12 -- 9:00am NT
Epping 4th
Mouat
Edin 5th
Matsumura
Howard 5th
McEwen
Jacobs 5th
Schwaller
W: Boost National
Conception Bay South, NL
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 6 -- Thu, Dec 12 -- 9:00am NT
Hasselborg 5th
Stern
: U18 Viking Alumni
Camrose, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 9:00am MT
Yambao  
Nedohin  
Bevan-Stewart  
Jackson  
M: BC Men's Thompson-Okanagan Playdown
Kamloops, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 12:00pm ET
Richard  
Olsen  
Wood  
Longworth  
M: BC Men's Lower Mainland Playdown
Abbotsford, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 8:00am PT
Forrest  
Thompson  
Dennis  
Gagnon  
W: BC Women's Open Event #1
Abbotsford, BC
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 9:00am MT
Hudyma  
Pohlod  
Eby  
Pewarchuk  
Daniels  
Gyles  
Slattery  
Gushulak  
J: U18 Viking Alumni
Camrose, AB
Teams | Scores | Standings | Playoffs
Draw: 1 -- Sat, Dec 14 -- 9:00am MT
Burton  
Dunkle  
Lozinsky  
Cramer  
Lis  
Cheung  
Sawiak  
Gau  
Full Scoreboard  |  Play Fantasy Pick'em!  

Recent News

Recent
USA's Roth wins Uiseong International Curling Cup

USA's Roth wins Uiseong International Curling Cup

In dramatic fashion, Roth scored a 5-4 win against Eun-jung Kim in an extra end to capture their first tour title since winning the Canad Inns Classic in October 2017.

Curling Blogs

Facebook Feed

Twitter Feed

To top ↑